KDYŽ JSEM MU VČERA ZVONIL NA BRANKU, ZROVNA HOUDAL...

22. srpna 2012 v 8:50Nejdříve stručně popsat příští protagonisty.
Meg Ryan, herečka, shrnuta znakem velikého M.
Petr H., známý tím, že ze všeho nejraději houdá, a přezdívaný proto houdek nebo Houdek - tedy Petr H. Houdek, stejně stručně obdobným vnějším znakem shrnuto.
Petr H., jak se vyjadřuje, Meg R. nemá rád.

Atributem, jenž je v účelu spojoval, byl zhruba půldruhého metru dlouhý ocelovový pásek, původně v délce na několikrát přeložený, vysoký necelé dva centimetry - zvednul jsem ho asi tak dvě hodiny předtím ze dna kontejneru ve sběrně odpadových surovin; zrovna cosi takového hledaje.

A byl jeden učedlník v Damašku, jménem Ananiáš. A řekl jemu Pán u vidění: Ananiáši. A on řekl: Aj, já, Pane.

Dotyčný houdek Ananiáš v Bibli samé, jako osoba i příběh, se objeví pouze nakrátko a jedenkrát, stejně tak okrajově je zmíněn i mnou - víceméně kvůli oné původní tečce na konci věty citátu. Když já bych na jeho stav v čehosi zásadně základní chvíli, a přemýšlívám o tomto detailu jako průběžném poučení k mému příkladu již dlouhé roky, onu konsternaci i hrůzu nepřipravujícího se na oslovení, jež může nastat kdykoli, diakriticky zapsal kalkem znamének ?!, a teprve nyní, po ilustrativně snad dostatečném zachycení mnou míněného smyslu, jak nejobvykleji v gramatice bývá, i mou větu pouhou tečkou zakončím.

Tadadadá, tadadadá, tam, dam, dam. … Crrrrrrrrrrrrr.
"Zrovna se chystám obědvat."


Další hodinu trvalo, nežli si muž jak z obrazu dávného holandského mistra ohřál na kuchyňském sporáku a poté snědl krmi, předpokládám, o jednom chodu, nežli se břichem syt navrátil do jeho jemu nejvlastnějšího prostředí interiéru zahradní dílny, aby, houdek, a tedy odevždy nepřipraven na oslovení, se pustil podle mých pokynů a dojmů do ohýbání přinesené ocelové pásky do tvaru i rozměrově velkého M, pružný plech se občas choval nezvladatelně jako rajský had.
Obdobně jako se vůči jemu zcela nové a v souvislostech nesrozumitelné zkušenosti vzpíral muž.

Pokud osloveni hlasem, pochopí naprostá většina zdejších takovou příležitost jako důvod ke kořistění, nikoli že nabízí se jim možnost osvícení, sdílení smyslu, vystoupení ze stavu intelektuální nudy, a to dokonce za účasti celé jejich bytosti.

Já, manuálně zcela nezručný, též naprosto nevybaven patřičnými technologickým nástroji, postupně a stále opakovaně jsem dotyčnému vysvětloval účel jeho konání, zatím mu zcela nesmyslného - zhotovení z ničeho vykrajovátka těsta k upečení znaku, který má souviset s osobou, jako jakýsi divný smysl, a ne jen pouhá věc, kterážto věcná jednotlivost, jako jakási aspoň materiální posloupnost, dala by se ještě pochopit; nedivím se, sám se v tom svém záměru prozatím ztrácívám, že jemu v dílně i u stolu pod loubím altánu na zahradě připadaly moje výklady naprosto zmatené.

Po naoko marných příštích málem dvou hodinách jsem opuštěl jeho dílnu, zahradu i dům se znakem velikého vykrajovátka ve tvaru litery M, vzhledově dokonce podobné těm z mekdonaldů, držel jsem ho za obrys v levici, ruku pravou jsem měl na zápěstí obtočenu řemenem nikona, slunce svítilo zleva na jedenácté hodině za mými zády, jak bych vyslovil, kdybych byl stíhačem - náhodný pohyb vyvolal stín tvaru, hmota věci se osvícením změnila ve vrženého znaku stín, dělo se pár kroků od houdkovy branky, já byl naštěstí na takto závažné oslovení připraven.


Znak se již stal zcela samozřejmou součástí mé tělesnosti, je již spolu se mnou mým údělem.
Snad z tohoto záběru i Petr H. Houdek, o němž hovořívám, že má filmové oči, pochopí, jaké transmutace jednoho smyslu v jiný smysl, i sebe sama, byl prostřednictvím hada ocelové pásky naplno pár hodin sám účasten. Dokonce i - přítomen.
Kdybych měl hodnotit: 21. srpna, v naprosto nejlepší fotografii mého dosavadního života.

Tadadadá, tadadadá, tam, dam, dam.

Ilustrace jednoho z jindy obvyklých houdání houdka Houdka.

Beran - denní horoskop
Očekávejte velké překvapení. Přihodí se něco, co by vás ani ve snu nenapadlo. Předpokládaný vývoj událostí se může změnit, nebo vám plány zhatí náhoda.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 VZ VZ | E-mail | 29. srpna 2012 v 14:09 | Reagovat

Až za p.Houdkem přijdete s dalším plechovým hadem, že chcete ještě "R" ... nechtěla bych u toho být :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama