NEJDŘÍVE SE NECHTĚL NECHAT FOTIT ALFRÉD.

27. srpna 2012 v 10:12
Pak stejně tak ne budoucí Meg Ryan, slepice. K jejímu přemlouvání nepomáhala ani vytasená zbraň mého světelného meče exkalibra, včetně umělohmotných zvukových signálů, které ji tak leda přiváděly do stresů.
Takže se za houkání houkačky, ti blbci, každý z jiných vnějších příčin, nechtěli fotit oba.
Přemlouval jsem je dobrou hodinu, začínal chápat, jak zdejší obecná zbabělost se zveřejňovat vyplývá z domorodé neodvahy samostatně myslet. Když význam slova zveřejňovat, alespoň mi a ani až vzdáleně za oceánem, nesouvisí s výrazem exhibovat se, případně fotografie z dovolené, věty ve špatné gramatice pod internetovými články - čili s úkazy tak častými v běžné všední veřejné domorodé praxi.
Být, vědět, a učinit bez přemlouvání.
Unavena, pak by se i slepice vyfotit i nechala, spolužák z dávné devítiletky však stále svéřepě odolával, všechny moje narážky o báječnosti konceptuálního umění pro něj sama jevily se marné.
Umluven mým slibem, že ho budu přece fotit pouze od slepice dolů, nakonec se přece jenom po jeho zvyku nedůvěřivce párkrát zatvářil mimo obraz jako nějaký koncentrát vražedných mimik Čaroděje Mordomora.
Podezřívavý k příležitostem nesemletým v novinách, zevně už vypadá jako předloha starce, popřípadě Starce, kteréhosi dávného mistrovského obrazu, narozen sice ve stejném roce jako já, spolužák Alfréd, na rozdíl ode mne pravidelný čtenář denního tisku, je už starý, nakolik už neodvratitelně, několika úkoly souvisejícími s Meg Ryan ještě probádám.


Ovšem dnes ráno jsem našel ve schránce vzkaz jiného mého dávného spolužáka, prozměnu z FAMU, Pavla Škapíka. Málem čtvrtstoletí tomu bude, co jsme se viděli naposledy, teď mi za něj jakýsi automat vyřídil, že si mne Pavel nakliknul za přátele, napodobuji, jak stroje, stejně jako mnozí zdejší primitivové, neumějí skloňovat.
Z ničeho nic hned poránu zpráva, stručná sice na větu Pavel Škapík si vás chce přidat mezi své přátele na Facebooku., ovšem jak zásadně důležitá v souvislosti s navazováním mých kontaktů s Meg Ryan!!!
Pavel kdysi zprivatizoval kino Drahomíra ve festivalových Varech, každý rok má tak s festivalem, touto korumpářskou ostudou mimo jakoukoli kinematografickou míru, jakési organizační spojení. Odpromítává totiž pokaždé část festivalového repertáru.
Od samého počátku mých megnautických snah tiše předpokládám, že Meg Ryan, jako superhvězda, jednou bude na varský festival pozvána, že se uvolí a posléze dojede.
Z případného mého budoucího spojení s dávným spolužákem Škapíkem, k němuž se dneska, možná s jistou předvídavostí příštího osudu, on sám zcela nečekaně přihlásil, plyne pro mne vůči případně přijedší Meg Ryan možnost výstavy megnautických fotografií kdesi v útrobách zákulisí kina Drahomíra, včetně ukázek s nimi související dokumentace.
Musím tedy v jejich zhotování přidat, byť v nápadech mám namále, přesto slibuji co nejvíce se dopříště rozhánět do všech stran tématu mým světelným megnautickým mečem - pokud chci, aby aspoň s jakousi příležitostí dovnitř vkoukla, slepic je kolem dost, Rájenka...

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama