ASI MI, NÁHODNÍ ÚČASTNÍCI VAŠEHO MEGNAUTICKÉHO VÝLETU, NEBUDETE ROZUMĚT...

1. září 2012 v 12:59Slovo m e g n a u t i k a je složeninou z křestního jména Meg a připojeného nautika, od starořeckého nautus, tedy plavec - obdobně jako třeba ve slově kosmonautika.
Na začátečnickou otázku Co je prostorem megnautiky? bude nejlépe vyjít z představy osoby či věci, jež je každá kromě věcnosti hmotné substancionality jakéhokoli druhu tvořena i čímsi jako znakovým obalem.
Tedy tím, co v případě osoby tvoří její imidž, pověst, známost či dokonce rozeznatelnost, občas se používají k popisu takového stavu i slova jako určitelnost nebo čitelnost, a je jen odvislé od míry extenze, s níž je emitováno, opakováno: znakový obal jednoho individua nebo je hmotně jiný, objemnější i podrobnější, tak nějak známější: v případě kohosi masmediálně známého více nebo podrobněji nežli někoho venkovsky ztraceného v historkách vyprávěných jen občas na židlích jediného obecního šenku.
Představme si nyní nějakého jedince onoho prvního, masmediálního, druhu, například i mimo její filmy všeobecně známou Meg Ryan: a nyní z její znakové imidž odpreparujme jediný její znak, jakýkoli, podle důvodu, nebo jen vkusu. Odsuňme takto vybrané (a co možná vnějšně nejcharakterističtější) od původní osoby, někam stranou, pro ilustraci od původního místa situačně a vztahově co nejdále.
Pokud jsme dosáhli, začněme tuto dílčí jednotlivinu považovat za individuálně zásadní věc samu, odtažitě samozřejmou jednoznačnost, a pro její co nejzásadnější zvýznamnění, hodnotovou věcnost, jakož i definitivnost, ji co nejaktivněji, nejkreativněji a volně zcela mimo minulou znakovost vytvářejme (tedy k ní připojujme) částice nové znakovosti, nového znakového obalu. Který bude se znakovým obalem původní věci souviset jen velmi volně; a nebo vůbec ne.
Znak se změní ve zcela přirozeně samozřejmou věc.
Pro kterou substancionálně významovou existencí je už ona druhotnost.
Předešle zmíněný proces vytváření stále nové věcnosti prostřednictví preparování dílčí znakovosti v běžném životě probíhá zcela samozřejmě, a v záměrně řízené verzi oddaných nadšenců je onou plavbou oceánem znaků, popřípadě znakovosti, až do nekonečna, stačí si jen vymýšlet a přát.

(V úskočně zahořkle zavilém prostředí pustém andělů štěstí se témuž postupu přezdívá dezinformace.) 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Anett Anett | Web | 1. září 2012 v 13:08 | Reagovat

omlouvám se že otravuji ale dáš mi prosím hlas? http://pay-terr-world.blog.cz/1209/sonb-1-kolo
Díky moc ;)
oplácím, ;)

2 megnautadenik megnautadenik | 1. září 2012 v 13:31 | Reagovat

[1]: [1]: Samozřejmě, že nedám. Nejedná se v sebemenším o megnautku, nýbrž jen o nějakou spadlou prázdnou budku --- odjinud.

3 megnautadenik megnautadenik | 1. září 2012 v 13:37 | Reagovat

[1]: Pokud seš ta Annet/Anett, tak nejdřív ze sebe udělej Meg Ryan, a potom se teprva stav pro hlas.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama