KDYBY ZROVNA NEBYLA TA PROHIBICE A V LÉKÁRNÁCH K DOSTÁNÍ NAPROSTO BEZPEČNÝ LÍH...

23. září 2012 v 11:23Poněvadž tak odedávna bývalo, dokonce i jinak vším ctnostní mniši v klášteřích tak činívali, pro čistě ilustrační účel bych si i já v nějaké světlotěsné prachovnici miniaturnějšího rozměru založil na likér. Na onu paradiktýnku, jak jsem již předeslal. A ač již sám třiadvacet roků naprosto abstinuji, kočičko a pejsku, co bych do ní dal?

Do nádobky retorty příslušně maličké, aby již od pohledu vypadala jako medicína, obzvláště když obsah alkoholu ethanolu, tedy spiritusu, v jejím nitru by dosahoval málem 100% hodnoty, tedy absolutna spirituální stupnice, co bych dovnitř pod hladinu ethanolu naložil, jakými kouzly a mocemi bych tu příští paradiktýnku, k jejíž slávě bych i originální etiketu sám navrhnul a nechal kdesi polygraficky vyrobit, jakými vlastnostmi zejména magickými bych ten letkvar nadal?

Začínám alegorií mozku, tedy jedno celé jádro dovnitř, rýhovaného vejce vlašského ořechu.
Potom musím doplnit čímsi, co by sloužilo jako jednoznačný indikátor případných vilích přítomnosti, když při síle alkoholového obsahu by výsledný nápoj nebyl naprosto určen k pití, nýbrž jen k pouhému rychlému lizutí kterési, jejímž paradiktálním stavem bych si nebyl jist - je-li dotyčná, kterou jsem zrovna potkal, a to alespoň potenciálně, vílou Paradiktou. Které by mnou nabídnuta lahůdka i na pouhé jen ulíznutí jistě chutnala.

Proto musí být ta chystaná nástraha vůči vilám i sladká, dovnitř bych tedy vpravil malou lžící mnou osobně usmažený karamel.

Je-li pobídka má sladká, ve svém opaku téhož slova by i hořká musela být, upražil bych proto pár citrusových zrn, předtím však bych je musel na nějaký čas do čehosi zázračného kvůli maceraci naložit.

No a tady jsme u dvojího kořene téže věci, z níž plynou pro zde v položkách vypočítávaný recept několikeré zásadní důsledky.
Výrobní tajemství čehokoli vysoce zázračného se odpradávna neprozrazuje, případní čtenáři však od této chvíli mohou přispívat každou jejich s paradiktýnkou dobrou zkušeností nebo radou, v jejímž důsledku by bylo lze zaručeně zázračně ochuceným spiritusem případnou vílu Paradiktu na každém místě tohoto světa upoutat, a posléze rozpoznat.

Prachovnice všeho druhu vyrábí sklárna ve vsi jménem Úsobrno, věru magické jméno na sám začátek, a přitom tak starobylé, že do vsi samé například nevede žádná železnice. Budu muset dojít na tento kraj světa vybrat a koupit skleněnou retortu pěšky okreskou od nejbližší vlakové zastávky, letos, v září den po začátku podzimu, mám již po sezóně, a přes zimu si budu připravovat itinerář a k natáčení potřebné paradiktální propriety.
Rekvizity, pořadí scén či míst se slovem paradiktus souvisejících, všechen ten fundus naložím do červenočerně kárované tašky na kolečka, již přepředloni pořízené přesně na takovéto účely v jednom krámu zdejších Vietnamců, v němž jsem si už dva roky předtím koupil černý baťoh, který stejně plný povláčím kraji.
Famáckou scenáristiku mám přeci absolvovánu zrovna pro cosi takového, tedy ne pro jiné nežli kinematografické účely.

Každý, kdo na to bude samým sebou k paradiktální zkušenosti připraven, taková ona i taký on se mohou natáčení zúčastnit, jen musí mít nachystáno nebo připraveno před kameru cosi slovně paradiktálního do úst nebo předmětně v rukou, popřípadě do té prachovnice nějakou významově jedinečně vhodnou ingredienci jako dílčí surovinu do tekutiny paradictusu, od tamtoho úvodního Úsobrna začnu místo po místě tvořit likér paradiktýnky jako nějaký kalendář z příležitostných vnuknutí a nebo náhodných darů - a pospolu s ním skládat dohromady i ten film. Jako záznam, deník zvláštního druhu, případné víle naprotiv.

Zatím se tedy sem do blogů odmlčím, s navrženým dnes začnu o příštích letních prázdninách, hned v první jejich den vyrazím, začne-li i příštím rokem bez ohledu na letošní vánoční konec světa opět platit ona letošní prázdninová sleva za pouhou tisícovku na 14 dnů jízdného zdarma všemi vlaky kamkoli po všem zdejším rozsáhle široširém železničním okolí.

Pro účel nabídek případných zájemců o umístění čehokoli slovního, mimického, gestického i předmětného stavu či charakteru paradiktálního, jsem dneska zřídil čerstvě novou mailovou adresu - nabízím; aniž přemlouvám či pobízím, ovšem moje příprava jí začala. Hned vzápětí z ní budu místním do onoho Úsobrna odesílat dotaz o etymologické vysvětlení názvového slova samého.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama