TADY DNESKA VEGETÍ JENOM OBYVATELSTVO. VÍLY, VÍLY, NE.

17. září 2012 v 10:41[16.09.2012, 17:15]
Zítřejší meta:
slovem paradiktum zkus
nazvat věc světa.

Jo, jo, ono se snadno řekne takové paradiktum - ale ve zdejším městě je na něj, například, odpradávna ihned jediný možný rým, a to: rum.
Zatímco já hledám použití pro to slovo, vycházející z latinského slovního základu slovo, významově množím, multiplikuji jako nějaký Andy Warhol to, jež z účelu mi má posloužit jako co nejintezívnější podněty k mobilizaci mé invence: PARADIKTUM by třeba mohl být název tiskárny. A nebo knižního vydavatelství; tištěného nebo internetového časopisu specificky vybraného žánru.
Paradiktum, jako něco jako zásloví, se naprosto nehodí coby název likéru, benediktum, benediktýnka, cosi takového už tu snad staletí k popíjení je, ale možná nějaká společenská stolní hra by jej snesla, včetně těch individualisticky počítačových. Neškodilo by jako název filmu, jen takového scénář napsat, dovednosti na cosi takového mám, jen ty podklady, ach, jen ty podklady, ach, ty nejdřív i pro takovýto účel musím nejdřív vyrobit opět, opět jen já sám, ach, ach, ach.
Opakuji, multiplikuji, stojící pořád i po týdnech v samém začátku.

Benediktýnka, paradiktýnka, Paradikta, matka představená, a nebo stejně tak samozřejmé jméno víly, Paradikta, vyhlášeně přísná zejména dbaním o pravopis a nebo lidskou hodnotu produkovaných elektronických obrazů.
Paradiktus a Paradikta, pak že elefové a víly neexistují, je-li možnost jím dát odpovídající jméno ihned rázem hned!!!
Babičko, babi, vyprávěj mi o té svaté Paradiktě, co chodívá v závoji z teplé mlhy okolo oken, když na začátku léta navečer do usnutí vonívá lipáčí...

O svaté Paradiktě, která, poněvadž byla víla, zas až tak svatá nebyla, každý, každá, i po takovém jen sotva načtrlém vyprávění by ji uměl nakreslit. Ale stejně od takových by to nebyla ta víla Paradikta pravá, poněvadž by ve stejném smyslu nesvedli (přesněji: nesvedou) zobrazit ono původní slovo paradiktus.
Všechno by skončilo i tu leda tak kýčem, naprosto stejně jako se v něm dějí jejich životy.

Paradiktus, paradiktum.
Víly jsou, jenom ne pro ně, poněvadž (nejenom je) nejsou schopni viděti.
Paradiktus, paradiktum!
Nějak tak by mohla znít víly Paradikty zaklínací formule čarovná, kterou by se všechno viděné a zřené, třeba, měnilo ve slova.
Paradiktus, paradiktum!!!
A nebo naopak ze slov v obrazy.

Že bych té víle Paradiktě začal vymýšlet takový něco jako domeček, svého druhu paradiktálně jinší skleněný azyl? Jednu takovou postavičku jsem si již přece koupil před prázdninami za 30 ká. Dokonce svítí uprostřed těla na baterky, paradiktus, modře, paradiktum, červená, tělo povznášející péřový kostým na zádech...
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama