TŘI ÚKOLY PŘÍŠTÍ NEDĚLI DO OLOMOUCE – OTÁZKOU JE POUZE, ZDALI Z NICH JEDEN JE TAUTOLOGIE.

11. října 2014 v 10:03
Zatímco jiní se včera ve volebních ajnclících oddávali činnostem spojenými s jejich neblahými budoucnostmi, já se připravoval na činnost mou duši veselící, čili na stav wittgensteinovsky řečeno holádrijá, holadrá.

Tedy na důkaz, jestli něco je či není odpohledu tautologie, tedy jedna ze dvou charakteristik, které Ludwig Wittgenstein určil jako rozlišující, popřípadě definující, znaky každého správného myšlení.
Jak vidno z výsledku mého testu na fejsbuku, zdejší domorodci tuhletu vlastnost nebyli schopni za včerejšek určit nebo rozlišit, ba ani se nepokusili, takže tím pádem zrovna v den volební jen pouze prokázali, že (zřejmě) myslet nejsou štont.


Proto jim všem k nápomoci (namísto třeba svěcené vody) poskytuji ukázku z rukopisu tak zvané ČUMBOKNIHY, čili WITTGENSTEINOVY KNIHY FAKTŮ, autora Ladislava Čumby obvykle přítomného na fejsbuku, můžete se, zájemci, tohoto psáře ptát. Čumboknihou i mnou citovaná pasáž pochází z ortodoxního marx-leninského pramene, je proto zdejším domorodcům intelektově stále životodárná, přičemž já sám jsem zvědav, jestli je k nějakému posuzujícímu stanovisku čehokoli vůbec dovede.

Přičemž já sám si v Olomouci míním ozkoušet výsledek jiné metody konstrukce tautologie, dokonce výsledek takového procesu stanovování tautologie vývojem či postupností v lineární řadě nafotografovat.
Návaznost postupných významů je tato: herečka si ve filmu přilípne připínáčky řádek textu na nástěnku --> já jsem si přilípnul jako na nástěnku obrázek tohoto filmového záběru na pozadí monitoru mého notebooku --> v příštím týdnu si nechám barevně vytisknout obrázek druhý v této rozvojové řadě, koupím si za 200 korun v papírnictví nástěnku, přilípnu na ni připínáčky tisk obrázku obrázku obrázku, a tuhletu nehoráznou intelektuální konstrukci vyfotografuji v prostředí několikrát zalomeného olomouckého podchodu ve středu města a zvaného mnou FESTUNG WITTGENSTEIN.

S přáním, aby se mi při práci nějak zpřítomnil, nebo jakkoli jinak zmaterializoval, Wittgensteinův duch.

Přijedu s nástěnkou, nikoli s Nastěnkou, nafotografuji, odjedu zase rychlíkem nazpátek.

Jist si ovšem, že ani v průběhu příštího týdne se ve zdejším internetovém prostředí žádná diskuze na téma možné wittgensteinovské tautologie obrazem nerozjede.
Což například v Polsku dělo se již na začátku 70. let minulého století.

2. S řadovou číslovkou dvě/2 mám do Olomouce naplánován i úkol druhý, související rovněž s dotyčným podchodem.
Nafotografovat jeho vzhled, případnou zevní pohledovou změnu, či změny, k níž došlo ode dne jeho nedávného slavnostního otevření.


Před předešlými dvěma destinacemi však ještě příští neděli dopoledne navštívím olomoucké hlavní náměstí, a zde v bronzovém modelu města ozkouším možnosti figurky i testovacích praporků pro příští animaci na téma pozic písmen vlajkové abecedy námořního kódu.

Nástěnka s korkovým povrchem, již si koupím, má rozměry 60 na 80 centimetrů - a pokud se mi vejde k transportu na, či do, nákupní tašky na kolečkách pořízené před roky u Vietnamců, v takovém případě přiberu na nedělní cestu i fotografický stativ a nikonem nacvakám celou míněnou animaci jako 1. zkoušku, vždyť premiéra čehosi by přece měla být každý den!.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama