DENÍK 6.

5. prosince 2015 v 11:4105. 12. 2015

Tento AgrippaScripts01 se zevně konstrukčně podobá jednomu písmu z Rosťových zápisků, stačí jen porovnat:Obdobně bych mohl k ukázkám tisknout i více nežli dvě sady jiných dalších písem původem tak zvaných aliens, po našemu alienů, čili mimozemšťanů, v některých překladech uváděných i jako vetřelci.

Jenomže špice mého zájmu o vesmírné abecedy od samého začátku nespočívá v, nebo nesměřuje ke, kontaktérství - nýbrž k čemusi komunikačně možná ještě úpěnlivějšímu, třebaže se na první pohled v lecčems může podobat.
Proto kromě sledování výkonů Rosti M., a nasměřovávání ho k případně jinému cíli, již měsíce hledám onu paní z okolí otrokovického nádraží, marně se poptávám, zbytně vybízím, nadarmo k jejímu nalezení nabízím i tahleta 2 identifikující videa: https://vimeo.com/137732716 , https://vimeo.com/141170137 .

Neboť obojí, Rosťa i dotyčná, se nacházejí na kraji toho, co se žánrově nazývá art brut, a jeho částí jsou i různě pojaté textové záznamy.
Které jako nepohledné v onom smyslu vizuální líbivosti nejsou ve zdejším tuzemsku až zas tak kurátorsky či sběratelsky oblíbené, ale jak jsem dokládal ilustracemi několik dnů, na jedné hranici mají onde zase blízko i k tématům mezicivilizačním.

Poněvadž mezihvězdí jsme už měli, dovolím si tu rozvinout jeden příklad písmenného art brut s pointou navazujícího až k projevům pouličně užitkového dizajnu, když znění následující článku je barnumsky přemrštěné, i tu vzešlé z novinářovy neznalosti oboru.
Zítra ráno po 7. si zaběhám nábřežím podél zdejší řeky pár koleček se zenovým aróma, a potom vyrazím vlakem elefantem do Opavy, kde zrovna probíhá jedna taková artbrutářská výstava.

Jist si, že třeba cosi takového, jako poskytuji zde příští ukázkou, v tamté Opavě prezentováno nebude.


Představené tohle mnohým jako umění v onom zpodobovacím smyslu nepřipadá, nevadí, pro takové budou na výstavě ukázky jiné jim, jejich mentálnímu vkusu, lépe vyhovující.

Dojedu, vejdu, dvě hodiny mezi exponáty pobloudím, možná tam i k příštím účelům ilustračním cosi písmenného nafotím.
.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama