DENÍK 34.

14. ledna 2016 v 13:5814. 01. 2016

Existuje na fejsbuku skupina, která se nazývá FOTOGRAFIE OKEN,DVEŘÍ A ŽIVOTA KOLEM NICH - její odkaz zní: https://www.facebook.com/groups/918028741603365/ .
Pokud se na věcný obsah toho odkazu podívá, uvidí ve velmi značném rozsahu to ono cosi, co nazývávám zpodobování postrádající intelektuální fakt.

Přes tento zásadní nedostatek, využil jsem této nedostatečnosti pro můj ďábelský plán a zveřejnil zde další tautologii včerejšího náhodného pokusu, dnes již záměrnou.
Záměrnou však pouze základním nápadem, co se dělo poté před objektivem nikona, dělo se naprosto bez ohledu vůči mé vůli, dokonce mnou chtěném motorickém dění mé levé ruky, v níž či jíž jsem ten tablet držel.

Do zítřka snad získám tohoto pokusu nějaké evidentní výsledky.
Pokud, bude téma na navazující blog…


Několikerý pohled z okna.

Je to zvláštní, popřípadě divné, ale vidět tam může něco takového jen ten, kdo je na takovýto pohled jako významové rozlišení předem připraven.

Vidění přes předem nutné vědění.

Třebaže se, na rozdíl třeba od záznamů nepředstavitelných vědeckých pokusů nebo vesmírných vzdáleností, jedná o cosi tak malicherného a všedně samozřejmého.


K dnešnímu výsledku musím opět připsat několik bodů, doufám, že se mezi nimi neobjeví žádné přísahy.

1/ Před příštím fotografováním vyčistit všechny čelní plochy: monitoru/obrazovky mého noutbuku a tabletu - dokonce i objektivu nikona.
2/ Sehnat nějakou inteligentní asistentku na držení tabletu před objektivem fotoaparátu, ukázněnou a trpělivou, milou na pohled i chápavou - poněvadž, jak dokládají dnešní nevalné kompoziční výsledky, ohlídat a ještě ovládat současně několik povinností při fotografování nesvedu.
Ale zřejmě takovou nenaleznu: jak při pochůzkách na městě, obdobně jako prostřednictvím tohoto blogu.
Domorodkyně jsou kalendářově kreténní.
Jen mě diví, proč sem lozí.
3/ Po výsledku dnešního dopoledne je rozhodnuto: nebudu kupovat žádnou videokameru zvlášť, stejně nejsem v sobě schopen roky najít téma na nějaký delší film.
Odnesu si tedy dneska odpoledne z povánoční slevy za 4 000 káčé dalšího nikona, foťák sice dovednostmi slabý, avšak s možností natáčení. S nevýhodou zdroje 4 baterií namísto akumulátoru s kapacitou 2 a půl hodin výkonu, jak jsem býval zvyklý.
Ostatně míněný nikon má více nevýhod, třeba nutnost pořídit si čtečku paměťové karty, a tak dál…
Pokud bych měl jmenovat nějakou jeho uživatelskou přednost, tak jen snad: že se mi vejde do ruky pro jiné méně zahlédnutelný.
4/ Popřípadě do ledvinky na popruzích na břiše, hnedka si tedy dojdu míry kterési odzkoušet do krámu mého oblíbeného Vietnamce na Hlavní, jestli má nějakou takovou, do které by se mi současně vešel i tablet a 4 náhradní nabité baterie, stačí, stačí, do příště již žádné baťohy.
Kam ovšem umístím noutbuk nutný na cestách k případnému průběžnému ukládání natočeného, tak to tedy nevím…

Nyní už jen zveřejním celý dnešní původní formát, s upozorněním na dílek okna napravo, stačilo by jen švenknout o metr.
Před okno postavit na parapet rozevřený noutbuk, před jeho monitorem podržet tablet, jak dneska jsem učinil.
Každý by tak udělal, neboť výsledek by mohl být ještě více zmnožující a na pohled hezčí nebo zajímavější Jak se na fejsbuku obecně posuzuje, říkává.

Jít do obrazu, anebo klouzat po povrchu obrazu???
.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama