PŘEŽÍVÁM SNAD V GENOCIDNĚ ZLOČINNÉ ZEMI? (8.)

19. května 2018 v 8:33


Dobrý den, pane Říčane, dneska je to naposledy,

a navážu tedy v mém roztažitém příběhu, po divné kráse tamtoho katránu a hrůze až podlidské tamtěch zas rudých Nočních vlků, na nádraží ve Starém Městě, tedy nedaleko těch bestiálních vyšetřoven ve věznici v Uherském Hradišti.
Koukal jsem se přes sklo okna na perón, jak na kulatém ciferníku hodin naskakuje po minutách zpoždění. Vnější důvod nebyl žádný, a naskočilo jich 6, což znamenalo, že kterýsi ze vzdálených dispečérů si odskočil se vymočit.
V Otrokovicích jsme po dalším čekání museli dát přednost rychlíku jednoucímu za námi, třebaže se osobák, v němž jsem seděl, mohl došourat do Tlumačova, na jehož nádraží už Císařpán pro účely podobných minel zřídil výhybnu.
V Hulíně jsem viděl, že žlutý motoráček na nás ukázněně čeká, mohl jsem tedy vystoupit a přes bezprostředně operační území Hor Hostýnských dojet do Českého Těšína s hodinovým mankem.
Jenomže podle platného jízdního řádu na nás měl v Přerově za 3 stanice čekat osobák s mnohem výhodnější jízdní dobou.

Když jsme tedy asi ve 100 kusech vystoupili v Přerově, dotyčný výhodný osobák byl samozřejmě o 5 minut fuč.
O to by nebylo, já jezdím na průkazku zdarma, a tak se mnou dráha nepočítá - jenomže na tomtéž perónu se rozčilovalo 12 cyklistů, kteří měli s dráhou uzavřenou řádnou smlouvu o přepravě jich i kol dotyčným navazujícím osobním vlakem, vše z jejich strany řádně vystaveno a zaplaceno u nádražní pokladny. Zaplatili pak dráze 12x znovu a vecpali se do rychlíku, byť v rychlících takové množství kol naráz berou neradi...
Kdybych záležitost srovnal s podmínkami holocaustu, dispečer ČD odvedl docela slušný výkon: židé si za cesty do shromaždišť také platili, a 10% ztrát při transportu by bylo rovněž uznáváno za slušnou výkonovou bilanci.
Poněvadž mi směrem na Ostravu do noci už nic osobního nejelo, na informacích jsem se dozvěděl, že těšínského cíle mohu dosáhnout za hodinu a půl čekání zpátečním vlakem přes tentýž Hulín, v cíli se ztrátou 3 hodin, ale na rozdíl od tamtěch Židů živý a ještě poměrně zdráv.
Přes sklo přepážky jsem byl i zpraven, že kalamita se udála mou vinou, když v sešitovém jízdním řádu je prý vytištěna jakási tečička v kroužku, které sděluje, že jeden osobní vlak na druhý nečeká, takže ujet 12 lidem i s koly, vše zaplaceno a ošetřeno vzájemnou smlouvou, je zcela beztrestné.
Namítl jsem tedy, že hned jen včera cosi takového na internetu ve výrazně tištěné podobně k dispozici mi nebylo...

Co mi tedy zbývá, jak i tenkrát ve 49. zbývalo, k smrtím kousek, jakže předvídavě i jim?

V jejich příběhu už mými silami nelze dál pokračovat, Valíčku, Motale, i vy jiní, máte to podruhé za sebou, já pouze teď o víkendu za dojezd tamté katránové neděle hrubě urazím jsoucího genocidně zločinného ministra dopravy, který je stejně ze své funkce na odchodu, bez trestu, jako ti všichni bolšáni, co jich tu za mého života vládly už průvody.

Včera jsem si proto už zajel do Holešova, možná už našel budovu dávného okresního velitelství StB, dovnitř se určitě dostanu, kromě jiných, povykládal s potomkem jednoho z bratří Davidů, kteří v domě před náměstím schovávali nějaký čas na útěku střelce Františka Motala.
Už tedy vím, že v tamtom příštím příběhu Davidovském bude spolu s drogistou, lekárníkem a jednou operní divou obsažena i jedna zámecká hraběnka poslední svého rodu, která od bolševiků dostala deset roků natvrdo v káznici v pražských Řepích, v níž dosluhoval jako zahradník nějaký čas před ní i sám Babinský.

Ale to už bude tam, kdesi jinde, nežli zde - pouze s jediným předsevzetím.
Abych se, z důvěřivosti v lidi, v příštím nedopustil stejných chyb jako tu.


. . .
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama